Stav si teraz

SKUPINA SYNOT PROHLUBUJE OBCHODNÚ SPOLUPRÁCU S GRÉCKOM!

SKUPINA SYNOT PROHLUBUJE OBCHODNÚ SPOLUPRÁCU S GRÉCKOM!

Skupina SYNOT pokračuje v úspešnej spolupráci s gréckou štátnou lotériou, na jeho prevádzkovanie má monopol spoločnosť OPAP. Grécku dodá ďalšie dve tisícky videolotériových terminálov.

SYNOT uspel vo vypísanom tendri už v roku 2015, kde sa stal jedným zo štyroch svetových dodávateľov videolotériových terminálov a v rámci európskych kontinentálnych firiem zvíťazil ako jediný.

„Gréckej štátnej lotérii sme v prvej fáze dodali dve tisícky strojov, z ktorých je časť už dlhšiu dobu v prevádzke. Spoločnosť OPAP si pred nedávnom robila vlastné vyhodnotenie spolupráce. Sme veľmi radi, že je práve s nami dodanou technikou natoľko spokojná, že sme sa dohodli na navýšení počtu strojov na dvojnásobok. Do Grécka tak dodáme ďalšie dve tisícky videolotériových terminálov,“ uviedol Neofytos Neofytou, riaditeľ spoločnosti SYNOT International Limited.

Uvedené stroje by mali byť v sieti OPAP prevádzkované už v druhej polovici roku 2018. Spolu so skôr dodanými zariadeniami sa teda bude jednať o štyri tisícky kusov herných zariadení, ktoré klienti nájdu v stovkách prevádzok.

Grécko sa po rokoch prohibície, ktorá tu spôsobila nevídaný rozmach nelegálneho hazardu, vrátilo k legálnemu, regulovanému prevádzkovaniu lotérií. V krajine sa totiž objavilo 150 000 nelegálnych automatov, s ktorými si nikto nevedel rady. OPAP, ktorý má teraz v tejto krajine na prevádzkovanie lotérií monopol, uzavrel so skupinou SYNOT prvú zmluvu už v roku 2015. Realizácia projektu sa však oneskorila kvôli nedoriešenej legislatíve.

Skupina SYNOT už skôr uviedla, že v Grécku plánuje rovnako, ako v ďalších krajinách, v ktorých podniká, investície aj v iných oblastiach, ako je lotériový priemysel. Ide predovšetkým o IT technológie, telekomunikačné služby, podporu športu a cestovného ruchu a podobne.

O skupine SYNOT:

Skupina SYNOT dnes dáva prácu približne trom tisícom ľudí. Pôsobí takmer na všetkých kontinentoch, a to približne v dvadsiatich krajinách sveta. Svoje obchodné aktivity má v Európe, Afrike, Amerike aj v Ázii. Okrem lotériového priemyslu a dodávok špičkových IT technológií, softwarových riešení a herných zariadení sa venuje aj investíciám v oblasti cestovného ruchu a športu, podpore startupových projektov, mediálnym aktivitám a ďalším podnikateľským odvetviam. Jej ročný obrat činí približne 16 miliárd českých korún.

 

  Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tlačová hovorkyňa

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz